20. 8. 2017

NAJLEPŠÍ DÔVOD

Dlho som hľadala "svoj štýl". Obdivovala japonské fotky s jemnými líniami, technicky dokonalé makrá bez najmenšieho zrnenia. Panorámy so žiarivou oblohou a všetky krásne portréty... No nech som sa snažila akokoľvek, nevedela som ich dosiahnuť. Dosť ma to žralo :)))

No potom mi jeden neznámy človek napísal:
"Your pictures have a different style.
You dont capture a scene, you capture a moment which you feel to the core.
Love it."

V tom obrovskom svete plnom dokonalých fotiek napísal také slová práve k mojim, nedokonalým :)

Krása je subjektívna.


Jej vnímanie, aj jej tvorba. Mám kamarátku, ktorej sa nepáčia známe obrazy, no zbiera detské kresby - psov s piatimi nohami a ľudí so stojacimi vlasmi :))) Fascinuje ju ich sloboda - voľnosť v používaní farieb a vymýšľaní tvarov. Obdivuje, že deti kreslia bez toho, aby ich obmedzovali názory "zdatnejších". Myslím, že by sme všetci mali byť deťmi. :) Mali by sme dovoliť dielam iných fascinovať nás a žasnúť. A potom ísť a tvoriť vlastné: bez snahy napodobňovať. Bez potreby získavať followerov a lajky. Fotiť či kresliť či robiť čokoľvek iné len tak. Pre radosť. Z toho najlepšieho dôvodu. :)

 (fotky z prechádzky vo Svätom Jure, jednom z mojich veľmi obľúbených miest) <3 :)
2 komentáre:

  1. Luxusní fotky. Je opravdu vidět, že tě fotografování baví. Plánuješ vytvořit nějakou fotogalerii kde budou jen obrázky aj tady, nebo ti na to stačí sociální sítě pinterest a instagram?

    OdpovedaťOdstrániť
    Odpovede
    1. Jeej, velmi pekne dakujem za koment :) Musim sa priznat, ze vytvorit len fotogaleriu ma este nenapadlo. Ale... DAKUJEM ZA INSPIRACIU! :) Krasny dnik :)

      Odstrániť